תבלינים טהורים | התבלינים שכולנו אוהבים

חגיגה של טעמים, ניחוחות וצבעים כך מתארים יודעי הדבר את מאות צמחי התבלין של תיבולים רם. את התבלינים מגדלים בשדות קיבוץ רמת יוחנן בעמק זבולון ובשדות עמק יזרעאל והגליל. חלק מצמחי התבלין מגיעים מארצות הים התיכון, אפריקה, דרום אמריקה והמזרח הרחוק.

רשימת התבלינים המשובחים של תיבולים רם ארוכה מכדי למנותה כאן. בקטלוג החברה רשומים למעלה מ- 300 תבלינים טהורים ועליהם ניתן להוסיף עוד כאותו המספר לפחות תבלינים המיוצרים על פי דרישותיהם המיוחדות של לקוחות תיבולים רם.

אין מפעל מזון, שף או קונדיטור שיבקש לעצמו תבלין יחודי ולא יוכל למצוא אותו או להזמינו באופן אישי ממחלקת הפיתוח שלנו.

ורק לצורך "טעימה" קטנה - יש לנו עשרה סוגי פפריקה, ארבעה מקורות שונים לתבלין הכמון וכך גם כוסברה, זעתר, שום, קינמון ועוד מאות תבלינים שונים. זאת מבלי להזכיר תבלינים יחודיים ויוקרתיים כמו: אניס כוכב, אצות ים, בזיל עלים מצרי, זעפרן, חולינג'אן, מלוחיה .... רוצים עוד? אין בעיה רק הכנסו לקטלוג.

הסוד שלנו, מזה 50 שנה ויותר, כאשר התחלנו לגדל תבלינים בשדות מושב בית לחם הגלילית, טמון בתהליך העיבוד היחודי של צמחי התבלין השומר על הטעמים, הניחוחות והצבעים הטבעיים של הצמח ובהקפדה יתרה על איכות המוצר המוגמר.

אנו מזמינים אתכם להשתתף בחגיגת הטעימות של מאות התבלינים הטהורים שלנו וגם לפנות ולהזמין את מה שאתם זקוקים לו.

אזוב / זעתר - האזוב הוא בן שיח הצומח בר. גובהו כ – 40-50 ס"מ. עליו קטנים וריחניים וכדי לחוש בריחם יש למוללם באצבעות. האזוב מלבלב באביב ופורח בראשית הקיץ. האזוב המצוי הינו אחד מהצמחים הידועים ומן המקובלים ביותר בין תושבי הארץ בשימושיו העממיים, ברפואה העממית והתעשייתית. הפלחים ובני עדות המזרח יקראו לאזוב זעתר, ובשפות אירופאיות יקראו לו אורגנו או מאיורם. יהודי תימן מכינים מהאזוב משקה להקלת צירי לידה, ואילו הכפריים הערביים מאמינים שאכילת זעתר מרעננת את הזיכרון ומבהירה את המחשבה. אכילת האזוב מגרה את הגוף להפריש רעלים, ושתיית מרתח מרוכז ממנו סותרת הרעלות שונות. צמח האזוב משמש כתבלין למאכלים רבים וכן ניתן להפיק ממנו שמן.