אבטחת איכות

אבני היסוד המנחות את תיבולים רם הן שמירה על איכות ושאיפה למצוינות ולשיפור מתמיד. זה היה חזון המייסדים, המיושם עד עצם היום הזה. על מנת לממש חזון זה משקיעה החברה משאבים רבים בתחום אבטחת האיכות, החל משכלול מתמיד בשיטות גידול יחודיות, מיון דקדקני של צמחי התבלין, צמחי החליטה, צמחי הבושם והמרפא והפירות היבשים, שימוש בחומרי הגלם המשובחים ביותר ויישום טכנולוגיות מתקדמות לייצור ולבקרת תהליך האריזה.

בראש מערך בקרת האיכות של החברה עומדת מהנדסת מזון מנוסה וותיקה, אשר הטמיעה תהליכי בקרה ופיקוח קפדניים ביותר.

המוצרים עוברים מגוון בדיקות על פי דרישות משרד הבריאות ותקני המזון הישראלים לתבלינים, תערובות תיבול וחליטות, שנועדו לוודא את עמידתם בדרישות מבחינה בקטריולוגית ,אורגנולפטית כמו גם לבדוק שאריות חומרי הדברה ובדיקות מיוחדות נוספות על פי דרישת הלקוחות.

תהליך העיבוד של הצמחים, מתחילתו ועד סופו, נועד לשמר את הטעמים, הניחוחות והצבעים הטבעיים של הצמח ולהציע ללקוחות תיבולים רם את המוצר הטעים והמשובח ביותר.

בתהליך האריזה, הנעשה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, ובחומרי האריזה, מושם דגש על שימוש בחומרי גלם איכותיים המבטיחים שימור מיטבי של טריות המוצרים לאורך כל חיי המדף שלהם.

מפעל תיבולים רם מאושר עפ"י תקן,- ISO 9001:2000 תקן בינלאומי לניהול איכות, המבטיח עבודה עפ"י נהלים, אספקת מוצרים בהתאם לדרישות הלקוח, ועמידה בדרישות החוק (תקנים ישראלים, הוראות משרד הבריאות).

לאחרונה הוסמכה תיבולים רם ע"י מכון התקנים לניהול מערכת בטיחות המזון (HACCP).
זוהי מערכת המנתחת את תהליכי העבודה בארגון, מזהה סיכונים אפשריים ומגדירה נקודות בקרה בכדי למנוע ו/או לצמצם סיכונים במוצר הסופי, אשר עלולים לפגוע בבריאות הצרכן.