תערובות תיבול | חוויה קולינרית מרגשת

קחו רגע לדמיון, חשבו על תבשיל מיוחד משהו מקורי, אולי תבשיל מבית סבתא... אולי מאותה מסעדה קטנה ונפלאה בפריז או ברומא? רוצים לשחזר אותו, לייצר משהו דומה אבל.. היה שם ערוב תבלינים וטעמים שאתם לא יודעים איך להכין או היכן להשיג? לתיבולים רם יש את הפתרון עבורכם.

למעלה מ- 100 תערובות מוכנות של תבלינים ועוד לפחות אותו מספר תערובות, שניתן להכין על פי הדרישות הספציפיות שלכם הלקוחות, יענו לכל דרישה, פנטזיה או המצאה שלכם.

מה האפשרויות? הנה רק דוגמה קטנה: יותר מ- 20 תערובות לאורז, מגוון עצום של תערובות לתיבול בשרים, מרקים או כל תבשיל עליו רק חלמתם וגם עשרות תיבולי סלט, פשטידות, גבינות ומה לא? ובתיבולים רם לא מקפחים גם את האופים, להם מציעים מגוון תערובות אפיה ותוספות מעשירות למרקחות ולמליות.

תערובות התיבול של תיבולים רם הופכות כל תבשיל או מאפה לחגיגה. התערובות המגוונות, משפרות ומשביחות את טעמי מאכלי הבשר והדגים, האורזים, הסלטים, הגבינות, מוצרי המאפה ונפלאות גם לקינוחים. בתיבולים רם יודעים את סוד ערובם של מספר סוגי צמחי תבלין לחוויה איכותית ובריאה של צבעים, טעמים וניחוחות.

שמחים לשתף אתכם בחוויית 100 התערובות הצבעונית של המטבח הקיבוצי ולהמציא לכם עוד מאות תערובות, כיד הדמיון הטובה עליכם ועלינו. פנו למחלקת הפיתוח שלנו ותקבלו מענה לכל דרישה.

קורנית מקורקפת - הקורנית המקורקפת היא בן שיח שגובהו 20-40 ס"מ. עליה מכוסים בבלוטות שמן אתרי שריחו כריח תבלין הזעתר (אזוב). מקור השם קורנית הוא בספרות חז"ל. אבותינו גידלו את הצמח בחצרות הבתים: "חבילי אזוב והסיאה והקורנית אם הכניסו לעצים ולמאכל בהמה, אוכל מהם בשבת" (תוספתא, שבת יד, י"ב). שכיחותה של הקורנית כמעט בכל ארצות הים התיכון, הביאה לכך שעמים רבים הכירוה הן כצמח מרפא והן כצמח תבלין ובושם. המצרים הקדמונים הכלילו את הקורנית בתכשירי החניטה שלהם. אבותינו השתמשו בה למאכל, לרפואה ולהכנת בושם. היוונים גימרו אותה בטקסי הקרבנות לאלוהיהם. הנשים הרומיות נהגו לרחוץ במי קורנית כדי לטפח את עור גופן. הקורנית המקורקפת מהווה תבלין חשוב בבישולי השדה. מומלץ לתבל בה מרקים, תבשילי בשר, דברי מאפה, מוצרי חלב, תבשילי פיטריות ומשקאות.