חליטות צמחים | טעם החיים מהצומח

באיזה תה חפצתם היום? אפרסק, תות או אולי תערובת פירות? ואולי הנפש רוצה חליטת רוגע או משהו אקזוטי? תה ירוק או משקה בטעם סיידר, דבש או קינמון? כל חליטה בה תחשקו תיבולים רם עבורכם יפתחו. אם אתם שומרים על המשקל אל דאגה, בתיבולים רם פיתחו מגוון עשיר של חליטות בתוספת ממתיק צמחי וללא תוספת סוכר, שלא תרגישו מקופחים.

אך הסוד הוא לא רק במגוון - החליטות של תיבולים רם מוזגות את טעם הצמחים האמיתי לכוס התה שלך. ואין זאת סתם מליצה. שיטות הייצור היחודיות וההקפדה על התהליך, מתחילתו ועד סופו, מבטיחים לכם הנאה מושלמת מהטעמים המשכרים של צמחי הנענע, הלואיזה, עשב הלימון, המליסה והמרווה והתענגות על חליטות התפוח והקינמון, הפירות והדבש, הפסיפלורה והרואיבוס ואתם יכולים להמשיך ולספור.

עשרות חליטות נפלאות, ארומטיות ואקזוטיות, מענגות את החיך והנפש. לצמחי החליטה מייחסים בפולקלור, ברפואה העממית ולאחרונה גם ברפואה הקונבנציונאלית תכונות מרפא רבות. השילוב שבין הטעמים, הניחוחות והגוונים האקזוטיים של צמחי החליטה של תיבולים רם, לבין תכונות המרפא המיוחסות להם, מעניק לכם את החוויה המושלמת.

אז בואו נשתה כוס תה להנאה ובריאות.


מליסה - מוצאה של המליסה הרפואית הוא מארצות דרום אירופה והים התיכון.
מקור השם מליסה הוא ביוונית ופירושו "דבורת דבש". הצמח עשיר בשמנים אתריים שריחם הלימוני העדין מושך אליו נחילים גדולים של דבורים, ומכאן שמו.
ריח המליסה מזכיר את ריחו המיוחד של האתרוג, ולכן הצמח נקרא בכמה מקומות בשם אתרוג. גידולה התרבותי של המליסה הרפואית והשימוש בה ברפואה העממית הם עתיקי יומין. ידוע כי היא הייתה מוכרת ליוונים, רומאים ולערבים, ומכאן גם שמה, שהוא "הרפואית", הודות לתכונותיה הרפואיות.
שימושים נוספים למליסה הם כצמח תבלין בתעשיית המשקאות השונים ובבישול אוכל, בתעשיית הקוסמטיקה וכצמח בישום.