מוצרי טבע ובריאות | הרופא הטבעי שלנו

מיומו הראשון כמעט על פני כדור הארץ הכיר האדם בכוחם של הצמחים לרפא, לחזק ולסייע לו בשמירה על בריאותו. רפואת צמחים, הפיטותרפיה, היא הרפואה העתיקה ביותר בעולם. היא התחילה מתוך הקשר החיוני שבין האדם והצומח.

בעולם העתיק נאלץ האדם לדאוג לבדו לצרכיו - למזונו, ללבושו, לכליו ולבריאותו. הוא גידל והכיר את הצמחים הדרושים לו והעריכם. אין זה מפליא לכן, שמתחילת קיומו פנה האדם לעולם הצומח למרפא ומזור. תמיד היה צריך להתמודד עם כאבים, פציעות, מחלות ותופעות זקנה. הוא נדרש לטפל בכאב ובמחלה וגם לחפש כלים להתמודדות טובה יותר עם תנאי קיום קשים.

סגולות הריפוי של הצמחים נלמדו דרך תהליכי ניסוי וטעייה והידע שהצטבר הועבר כירושה יקרת ערך מדור לדור. בארצות שונות בעולם התפתח הידע באופן בלתי תלוי ומדהים לראות עד כמה היו הדברים דומים. למרות שהקשר בין הארצות היה פחות יעיל ומהיר מאשר בימינו וחרף השוני הקיים בצמחייה באזורים שונים, תרבויות המרוחקות אלפי קילומטרים זו מזו השכילו לאתר צמחים זהים, או צמחים שונים בעלי השפעות פיזיולוגיות דומות, לטיפול באותן המחלות. בכל הארצות העתיקות נמצאו מקורות המתארים מאות צמחים ואלפי תכשירים לטיפול במחלות. פריצת דרך מרכזית בחקר צמחי מרפא והשפעתם הייתה במאה ה – 18, עם המעבר מן הגישה המסורתית לתרופות המורכבות מכמה צמחים, לנטייה לחקור צמח אחד על מנת לבודד את מרכיביו הפעילים.

עם התפתחות הכימיה האורגנית, בראשית המאה ה- 19 , התפתחה תעשיה של תרופות מצמחים. כיום, ארגון הבריאות הבינלאומי מעריך שלפחות 80% מאוכלוסיית העולם משתמשת בטיפול רפואי המבוסס על מרכיבים טבעיים וכ - 40% מן התרופות במדינות המערב מקורם מחומרים טבעיים. רפואת הצמחים, שהייתה העתיקה ביותר בעולם, הופכת לתחום מחקר חדשני ועדכני.

מעבר לשלל הצורות והצבעים הקסומים, עולם הצומח, מהווה אוצר בלתי נדלה לחומרי טבע חדשים ולמרכיבים כימיים בעלי פוטנציאל רב לאדם כמקור לתרופות חדשות וכחומרי גלם כלכליים.

גם אנחנו בתיבולים רם יודעים כיצד לגדל ולטפח את הצמחים ולהופכם למוצרי איכות, המסייעים לכם לשמור על הבריאות וגם להביא מזור.

רשמית צמחי המרפא שלנו כוללת למעלה מ- 100 מוצרי טבע ובריאות בהם: מרווה, בבונג, קמומיל, לבנדר, שתכונות הריפוי שלהם ידועות לכל סבתא ואם וגם רבים אחרים כמו: אלפלפה, אצת ים גרסילריה, זוטה לבנה, סרפד עלים וזקן תירס המשמשים הרבליסטים ומרפאים אחרים ברפואה הנטורליסטית.

אנחנו שמחים לסייע לכם לשמור על בראותכם.

שוש קרח - השוש קרח הוא צמח רב שנתי שגובהו 80-100 ס"מ. הוא גדל בבתי גידול לחים במישור החוף, באזורי ההרים, בעמקים הפנימיים ובגולן. הוא מעדיף קרקעות מוצפות ומקומות שמי התהום בהם גבוהים. גבעוליו זקופים ומרובים והוא פורח בחודשים מאי – אוקטובר. ערביי הארץ מכינים עד היום את המשקה העממי סוס, על שמו של הצמח, הנמכר בשוקי הערים הגדולות ביהודה ושומרון.
תמצית השורש, הידועה בשמה העממי ליקוריס Liquorice משמשת כתוספת ארומאטית לטבק, לסיגריות, לגומי לעיסה, לממתקים ולשיפור טעמן וריחן של תרופות. לתמצית תפקיד נכבד ברפואה העממית והמודרנית להכנת תרופות מכייחות, לריכוך השיעול והצרידות ולטיפול בכיבי קיבה.